Що пити під час занять спортом?

Що пити під час занять спортом?

Людина складається з води на 75-80%, причому в залежності від віку показник змінюється. збереження водно-сольового балансу в організмі - необхідність для нормальної життєдіяльності всіх його клітин і тканин. Чиста вода краще всяких ліків нормалізує обмін речовин, позбавляє від токсинів, покращує кровообіг і травлення, а також зміцнює імунітет. До прийому води потрібно підходити з розумом. якщо її дефіцит призводить до зневоднення організму (запаморочення, занепад сил), то надлишок - до гіпергідратації (набряклість, нудота). Водний раціон визначається в індивідуальному порядку. Свою добову фізіологічну норму води можна розрахувати за формулою Всесвітньої організації охорони здоров'я:

  • Для жінок - 30 мл на 1 кг ваги.
  • Для чоловіків - 40 мл на 1 кг ваги.

наприклад, якщо дівчина важить 50 кг, їй слід приймати 1,5-1,7 л чистої води. Однак люди, які регулярно ведуть активний спосіб життя, займаються спортом, а також живуть в країнах з теплим кліматом (Туреччина, Єгипет, ОАЕ) повинні пити набагато більше води.

ЯКУ ВОДУ КРАЩЕ ПИТИ

Питання не стільки переваг, скільки різниці ефекту. Лікарі рекомендують повністю відмовитися від сирої води з водопроводу, джерела або колодязя (вона містить багато шкідливих бактерій), а приймати воду фільтровану, кип'ячену або талу - іноді вприкуску з лимоном, медом, ягодами.

Вода повинна бути обов'язково негазована. Соки, чай і інші (навіть спортивні) напої не годяться для цілей відновлення водного балансу: вони можуть містити в складі стимулюючі засоби, що прискорюють процес зневоднення організму.

Посилені фізичні навантаження підвищують активність роботи НЕ тільки внутрішніх органів, але і метаболічних процесів на клітинному рівні - а клітинам потрібна вода. У обезвоженном організмі кров стає більш в'язкою, серцю важче її переганяти, щоб доставити необхідні речовини до тканин. Як результат - знижуються працездатність і витривалість. перший симптом наступаючої дегідратації - сухість у роті: організм дає сигнал, що пора попити. До нього варто прислухатися.

Фільтрована вода

Вода, очищена від бактерій і небезпечних домішок при допомоги фільтра. Благотворно впливає на організм: насичує його масою корисних речовин. Слідкуйте за терміном придатності пристрою - тоді чиста вода завжди буде у вашому домі.

Кип'ячена вода

Небезпечні мікроби гинуть при кип'ятінні. Така вода більш м'яка, тому позитивно діє на шлунково-кишковий тракт, нирки і суглоби.

Тала вода

Одна з найбільш корисних, якщо за основу взята фільтрована, бутильована або відстояна вода. Вона зберігає властивості, коли заморожується в пластмасових тарах, ае молекули мають найменші розміри. Регулярний прийом талої води невеликими дозами покращує склад крові, виводить шлаки і прискорює метаболізм.

Вода вприкуску з лимоном, медом, ягодами

Приймайте одну з вищезгаданих рідин зрідка вприкуску з натуральними компонентами - лимоном, медом, ягодами. Перший - сприяє швидкому засвоєнню їжі, другий - стабілізує нервову систему, третій - надають протизапальний ефект.

Замінювати прийом води чаєм, кавою та іншими напоями - велика помилка. Організм потребує чистої воді - запам'ятайте це правило і дотримуйтесь його завжди, коли настає спрага.

Продовжити На головну