Основні запобіжні заходи для захисту від нової коронавірусної інфекції

Мийте руки з милом Регулярно мийте руки

Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом. Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісним засобом або миття їх з милом вб'є його.
 • Мийте руки:
 • Кашель або чхання Після чхання або кашлю;
 • Хворі люди Після догляду за хворими;
 • Готування їжі До, під час, і після приготування їжі;
 • Вживання їжі До вживання їжі;
 • Туалет Після відвідування туалету;
 • Брудні руки Коли руки явно забруднені;
 • Тварини Після контакту з тваринами або відходами їх життєдіяльності.

Дотримуйтесь дистанцію Дотримуйтесь дистанції в громадських місцях

Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метр, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура. Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє респіраторною інфекцією, такий як 2019 nCoV, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.
 • Хвора людина Уникайте близьких контактів з людьми, якщо ви кашляєте або якщо у вас висока температура;
 • Плювати на землю Не плюйте на землю в громадських місцях;
 • Швидка допомога При високій температурі, кашлі і ускладнення дихання якомога скоріше зверніться за медичною допомогою. Якщо до цього ви робили будь-які поїздки, розкажіть про це лікареві;

Не чіпати тіло брудними руками По можливості, не чіпайте руками очі, ніс і рот

Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути присутній вірус. Торкаючись руками до очей, носа або рота, можна перенести вірус з шкіри рук в організм.

Дотримуйтесь правил гігієни Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни

При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом.

Навіщо це потрібно? Прикривання рота і носа при кашлі та чханні дозволяє запобігти поширенню вірусів та інших хвороботворних мікроорганізмів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс і рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, до яких ви торкаєтеся.

Підвищена температура При підвищенні температури, появу кашлю і скруті дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою

Якщо ви відвідували райони Китаю, де реєструється 2019-nCoV, або тісно спілкувалися з кимось, у кого після поїздки з Китаю спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, повідомте про це працівнику.

Підвищення температури, кашель і утруднення дихання вимагають негайного звернення за медичною допомогою, оскільки можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим серйозним захворюванням. Симптоми ураження органів дихання в поєднанні з підвищенням температури можуть мати найрізноманітніші причини, серед яких в залежності від скоєних пацієнтом поїздок і його контактів може бути 2019-nCoV.

Лікар Слідкуйте за новітньою інформацією і виконуйте рекомендації медичних фахівців

Слідкуйте за новітньою інформацією про COVID-19. Виконуйте рекомендації фахівців, центральних і місцевих органів охорони здоров'я, а також організації, в якій ви працюєте, щодо захисту себе і оточуючих від COVID-19.

У центральних і місцевих органів охорони здоров'я є найактуальніша інформація про динаміку захворюваності COVID-19 в вашому районі. Вони можуть видати найбільш підходящі рекомендації щодо заходів індивідуальної захисту для жителів вашого району.

Наші системи зворотного осмосу не пустять віруси (в т.ч. Covid-19) в вашу воду.

Фільтр «Роса-251» ОСМОС стандарт Фільтр «Роса-251» ОСМОС стандарт Захист от віруса Детальніше
Кришталеве джерело з мембраною 50GPD Кришталеве джерело з мембраною 50GPD Захист от віруса Детальніше
Бережіть себе і своїх близьких. Пийте тільки чисту воду - і будьте здорові.Здоров'я